TERENSKA NASTAVA SEDMAŠA

Autor: Administrator , 18. 12. 2018.

U četvrtak 13. prosinca sedmi razredi u pratnji svojih razrednica Sandre Erčić , Ive Lilić –Pekas i knjižničarke Marijane Jurjević krenuli su na adventsku terensku nastavu.

Za početak smo se ugodno smjestili u CineStaru  i pogledali filmsku animiranu verziju kultnog remek djela Antoinea de Saint Exuperija  „ Malog princa“.

Zatim smo posjetili Dom za odrasle osobe „Sv. Frane“,  Zadar i razveselili štićenike Doma prigodnim programom i poklonima. Svirali smo i recitirali, a štićenicima smo donijeli i prigodne poklone - čestitke koje su učenici sami izradili, kolače i plodove koje su pripremili roditelji učenika 7. razreda.

Učenice Morena Mustać i Nina Jurac su na violini i gitari odsvirale „U sve vrijeme godišta „ ,„ Radujte se narodi „ i „ Djetešce nam se rodilo „ , što je razveselilo štićenike doma koji su ih radosno pratili pjevanjem, dok su ih svojim recitacijama  razveselili učenici  Nikolina Begonja , Ivano Lipovac i Lana Floreani. Susret je protekao u veselom i toplom ozračju.

Za kraj smo ostavili posjet radio Zadru, gdje smo vidjeli iz blizine kako to novinari rade vijesti, kako se čitaju vijesti, koliko je teška kamera i kakva je to prostorija iz koje voditelj radijskog programa ide „ u živo „.

U sve nas je to srdačno uputio rukovoditelj HRT centra u Zadru Ante Kolanović.