Ove školske godine naša Eko grupa PŠ Vir pod vodstvom učiteljice Marijane Mustać sudjeluje u modulu sCOOLFOOD u programu “Činimo dobro Otiskom srca” Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva Zagreb. U sklopu projekta učenici uče o održivom razvoju i ciljevima održivog razvoja prema Ujedinjenim narodima. Tako su učili o kvalitetnoj hrani-hranjiva, čista i pravedna, o fair trade proizvodima, otpadu od hrane, uzrocima otpada te su proučavali etikete i oznake proizvoda. Gostujuće predavanje Održiva komunikacija-riječi koje oblikuju budućnost održao je profesor Marko Prpić, a radionicu o navikama na području fizičke aktivnosti fitness trenerica Renata Dujmović. U sklopu projekta posjetit ćemo i Etnoland Pakovo selo, kao primjer održivog imanja.
PODJELA SVJEDODŽBI
Četvrtak, 25.06.2026. za učenike VIII.r. – 8,30 sati u prostoru blagovaonice. Autobus s Vira kreće iz Lozica u 8,00 sati. Utorak, 30.06.2026. podjela svjedodžbi ostali razredi od 8,00 sati.

