> O školi
ISKAZNICA ŠKOLE

Osnovna škola Privlaka u Privlaci prema nekim pokazateljima prvi put počinje s radom 1862.god. Na početku je bila smještena u privatnim kućama. Povremeno je radila da bi poslije Drugog svjetskog rata radila u prostorima Zadružnog doma sve do 1974. godine kada se uselila u sadašnju zgradu. Temeljem gore navedenog škola ove godine slavi jubilarnu 140-obljetnicu postojanja.

Područje Osnovne škole Privlaka je mjesto Privlaka, gdje je Matična škola, i otok Vir na kojem se nalazi četverorazredna Područna škola. Učenici iz Vira od 5-8 razreda pohađaju nastavu u Privlaci.  Škola je odigrala značajnu ulogu u odgoju i obrazovanju te u kulturnom djelovanju na ovim prostorima; bivši učenici naše Škole danas zauzimaju značajne društvene položaje na razini Županije Zadarske i Republike Hrvatske.

U školi je trenutačno uposleno oko 40 djelatnika, što učitelja što tehničkog osoblja. Učenici nastavu pohađaju u dvuje smjene. Ustroj rada osigurava kvalitetan boravak svim učenicima, kabinetsku nastavu, služenje uslugama školske kuhinje i sl. Zbog dobre organizacije, zasnovane na suradnji na relaciji Škola-učenik-roditelj, Osnovna Škola Privlaka danas postiže značajne rezultate na svim natjecanjima iz znanja kako na razini Županije tako i na razini Države.

Suradnja škole sa lokalnom samoupravom, tj. općinama Privlaka i Vir je dobra.

Ravnateljica škole je prof. Verica Škibola.

Škola nekad.

« Svibanj 2021 »