TERENSKA NASTAVA UČENIKA 8. A I 8. B RAZREDA U VUKOVAR

Autor: Administrator , 26. 4. 2018.

Na terenskoj nastavi u Vukovaru ukupno je sudjelovalo 32 učenika i 3 pratitelja, ravnateljica Verica Škibola, razrednici Marija Kurta i Ferdo Martinović. Polazak za Vukovar bio je 19.4.2018. u 10h ispred škole, a dolazak u 18h nakon čega su se učenici i pratitelji prijavili i smjestili u hostel Memorijalnog centra Domovinskog rata.

Program prvog dana započeo je predavanjem pukovnika Branka Mihaljevića „Domovinski rat i bitka za Vukovar“. Istog dana učenici su posjetili Muzej Vučedolske kulture, Gradski muzej Vukovar te franjevačku crkvu Svetog Filipa i Jakova. Nakon slobodnog poslijepodneva program prvog dana završio je fakultativnim odlaskom učenika u disco u trajanju od 19:30 do 21:30h. Svi obroci za učenike organizirani su i realizirani u restoranu „Istra“ u sklopu Memorijalnog centra. Drugi dan započeo je odjavom iz hostela te odlaskom u obilazak memorijalnih lokacija: Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Kukuruzni put – Put spasa, izložbene prostore podruma Vukovarske bolnice, Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata te masovnu grobnicu Ovčaru. U Memorijalnom centru Domovinskog rata bojnik Franjo Čanaki učenicima je pokazao izložbu hrvatskog ratnog naoružanja te im održao predavanje o najtežim danima rata kronološki izlažući najznačajnije bitke. Posjet učenika Vukovaru završio je kvizom znanja. Učenici naše škole i drugih škola Zadarske županije natjecali su se u poznavanju povijesnih činjenica vezanih uz Domovinski rat. Našu školu predstavljali su učenici Antonio Surić i Marino Jurac. Nakon kviza učenici su se oprostili od Vukovara i novih prijatelja koje su upoznali na putu. Svojim kućama u Privlaku i Vir stigli su oko 24h.

Ostale slike možete pogledati u fotogaleriji.